Ciepłe poddasze krok po kroku

Rozwiejmy wątpliwości! Poddasze może być ciepłe. Zanim położymy izolację musimy wykonać kilka innych czynności. Mianowicie wpierw sprawdzamy stan punktu docelowego. Usuwamy grzyby i pleśń, wszystkie zabrudzenia oraz zaciekania. Docieramy do konstrukcji samej dachu i podglądamy czy nie jest ona wykrzywiona i załamana.

EDYCJA IZOLACJI

Podjęcie decyzji o zakupie materiałów nie jest łatwe. Decyduje budżet ale też i czynniki poszczególnych produktów. Polistyren, styropian, pianka czy wełna? To już zależy. Trzeba pamiętać, że twarde wykończenie nie uszczelni wszystkich „trudnych” powierzchni. Obliczamy przede wszystkim ile też materiału będzie potrzebne. To ważne.

Ciepłe poddasze krok po kroku

WEŁNA I RESZTA

Dodatkowo zwróćmy uwagę na to, że wełna uszczelnia nasz dom akustycznie. Odcięcie dopływu niechcianych dźwięków to też istotna sprawa i kwestia. Do tego nadaje się mineralna wełna. Ma ona tez dużą oporność ogniową. Izolacja cieplna to następny ważny temat. Przewodzenie ciepła wzrasta wraz z grubością w poszczególnych materiałów. Taka jest zasada. Dlatego najkorzystniej wypada w tym zestawieniu pianka. Jej potrzebna grubość warstwy to 1,5 cm. Płyta poliuretanowa powinna posiadać grubość około 6 cm. Czyli reasumując wpływ czynnika przewodzenia ciepła ma decydujące znaczenie.

DO ROBOTY

Czynniki zewnętrzne mają ogromne znaczenie w tym przypadku jak widać. Tylko fachowcy z wykształceniem, a przynajmniej z wiedzą na wysokim poziomie są w stanie zaprowadzić porządek z naszym poddaszem i wykonać robotę starannie.

Źródło: https://www.rockwool.pl/aplikacje/poddasza