Izolowanie dachu

Dach! Ach ten dach! Zróbmy na nim izolację, żeby nie tracić ciepła. Jest kilka spraw z tym związanych. Oto i one.

PRZYGOTOWANIA I MATERIAŁY

Wpierw przygotujmy dach do czynności, wykonując takie decyzje jak: sprzątanie i eliminowanie usterek. Następnie dokonajmy obliczeń i wybierzmy rodzaj ocieplenia. Możemy wybrać z pośród czterech produktów. Są to: celuloza, pianka, wełna mineralna oraz styropian.

Najlepsza decyzja to z pewnością ten materiał, który wypełni wszystkie nierówności oraz zagłębienia. W wielu przypadkach decyduje jednak o kształcie decyzji cena. Ma to jednak przeliczenie na straty ciepła jak się potem okazuje. Uszeregujmy co jest czym. Pokrótce. Celuloza to materiał charakterystyką przypominający piankę.

Izolowanie dachu

Podobnie wyścieła i uszczelnia, a także przewodzi ciepło. Pianka poliuretanowa ma korzystne warunki użytkowania. Duża zaleta to niewielka ilość prac wykonywanych przy montażu – wystarczy ją rozpylić. Jest też wełna mineralna, która to sprawdza  się w Polsce znakomicie. Niekwestionowany „przywódca” izolatorów. Tani w miarę i wygodny do stosowania. Polecany. Zostaje styropian o niskich parametrach, ale ekonomiczności. Tworzy dość liczne mostki cieplne przez, które „ulatniają” się nasze pieniądze. Nie wypełnia całej regulowanej powierzchni podłoża dachu.

TROSKA

Stawiamy na izolację dachów, ponieważ troszczymy się o nasze domy i mamy na względzie oszczędzanie naszych skromnych budżetów. Jak bardzo Polacy to robią. Wielkość zjawiska jest przeogromna.