Wełna skalna charakteryzuje się dobrymi parametrami izolacyjnymi, dlatego stosowana jest w kontekście ocieplania domu. Kompozyt ten, stosowany jest celem ocieplania poddasza, podłóg, elewacji. Można ją również umieszczać bezpośrednio przy działowych ściankach. Ma ona świetną izolację termiczną, jest to produkt niezwykle ognioodporny. Stosuje się ten kompozyt zatem również do izolacji termicznej dla kominków.
WEŁNA SKALNA W KONTEKŚCIE PARA-PRZEPUSZCZALNOŚCI
Komponent ten charakteryzuje się również właściwościami para-przepuszczalnymi, wpływa to korzystnie na efektywne odprowadzanie wilgoci. Właściwości te, czynią również niekorzystne środowisko dla rozwoju wszelkich mikroorganizmów, grzybów i pleśni. Wełna mineralna skalna jest sprężystym kompozytem, który łatwo się nakłada.
Materiał ten jest także bardzo solidny dzięki stosunkowo dużej gęstości i przez to również niezwykle wydajny.
WŁAŚCIWOŚCI WEŁNY SKALNEJ ZACHOWANE PRZEZ CAŁY OKRES UŻYTKOWANIA
Wełna posiada także charakterystyczną strukturę splątanych włókien. Co ważne, kompozyt ten jest bardzo trwały, gdyż zachowuje on swoje właściwości przez cały okres użytkowania i eksploatacji. Co istotne, nie traci ona właściwości ognioodpornych, akustycznych ani izolacyjnych.
Wysokiej jakości wełna mineralna skalna nie zmienia również kształtu, nie kurczy się z biegiem lat. Zaleca się nakładanie grubości 25 cm na elewację, 15 cm dla podłóg i około 35 cm dla samego dachu, celem wydobycia najlepszych właściwości izolacyjnych tego kompozytu.